Hakkımızda

Demir çelik sektöründe 55 yılımızı kutlarken, sektöre ve ülkemize hizmet etme azmimiz ve kararlılığımız başlangıçtaki günlerimiz kadar güçlü ve canlıdır.

Mete Vasıflı Çelik A.Ş. ve markamız METE STEEL ile geniş sıcak hadde, soğuk çekme ve kabuk soyma üretim yelpazesi, çok çeşitli sıcak hadde ve dövme vasıflı çelik ve dikişsiz çelik çekme boru stoku ile müşterilerimizin hizmetindeyiz. Temel hedefimiz kaliteli üretim, müşteri ihtiyaçlarını hızlı, güvenilir, nitelikli bir şekilde karşılayarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlama ve değişen piyasa koşullarına göre her daim güncel kalmaktır.

İlk günkü heyecanımızı korurken, kendini her geçen gün geliştiren ekibimiz ve sağlam bir iş ahlakı ile demir çelik sektöründe etkin olmaya devam edeceğiz. Hedeflerimize ilerlerken desteklerini esirgemeyen, sevgili aileme, hepsini ailemin ferdi olarak gördüğüm değerli çalışanlarıma, iş ortaklarıma ve sektördeki dostlarıma içtenlikle teşekkür ederim.

Saygılarımla
Yönetim Kurulu Başkanı
Nihat Uyar

YÖNETİM

Dr. Hasan Abatay

Genel Müdür

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans, Sheffield Üniversitesi Otomatik Kontrol ve Sistem Mühendisliği bölümünde yüksek lisans ve Oxford Üniversitesi Mühendislik Bilimi bölümünde doktora derecelerini tamamladı. Demir çelik sektöründen önce Londra’da finans sektöründe çalıştı.

Dr. Lema Uyar Abatay

Yönetici Müdür

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi hukuk fakültesinde lisans, Oxford Üniversitesi’nde hukuk yüksek lisans ve doktora derecelerini tamamladı. Demir Çelik sektöründen önce akademisyen olarak çalıştı.